Burza Drahých Kovů ve 4 základních krocích

Ověřený prodejce zadá do systému svou nabídku či nabídek více. Ty se pak veřejně zobrazí všem uživatelům portálu.

Kupující závazně potvrdí zájem o konkrétní nabídku, následně je vyzván k zaplacení kupní ceny na účet BDK. Prodejce je vyzván k zaslání prodávaného zboží na adresu BDK.

Po doručení je každý produkt zkontrolován. Základní kontrola je zdarma. Za poplatek může kupující objednat laboratorní testy, výstupem je protokol o testování.

BDK po úspěšné kontrole odesílá kovy kupujícímu a zároveň je kupní cena (ponížena o provizi BDK) odeslána prodávajícímu.

Výhodou takového postupu je maximální bezpečnost pro obě strany transakce. Prodávající má jistotu, že za své zboží dostane zaplaceno. Kupující pak dostává odborně zkontrolované zboží. Je-li cokoli v nepořádku, obchod neproběhne. Po dořešení kupující obdrží peníze zpět, prodávající své zboží.

Proč prodávat investiční drahé kovy na Burze drahých kovů?
Začít prodávat
Žádné poplatky za vystavení produktů
Stanovení ceny plně v režii prodávajícího
Prodejní cena fixní či závislá na spotové ceně
BDK = nezávislý garant transakce a clearing
Transparentnost a nízké poplatky
Intuitivní ovládání a přehlednost
Poplatky
Prodávající

Proběhne-li transakce na BDK úspěšně, vzniká Provozovateli vůči prodávajícímu nárok na provizi. Tato provize se odečte od prodejní ceny zboží a snižuje částku vyplacenou prodávajícímu.

Sazba provize je závislá na kumulovaném obratu prodejů každého konkrétního prodávajícího za celou historii jeho obchodů na BDK. Do kumulovaného obratu se započítávají pouze již uzavřené vyúčtované minulé obchody.

Celkový prodej
v CZK
Provize BDK
v %
do 500 tis. 4,5 %
500 tis. až 1,5 mil. 3,5 %
nad 1,5 mil. 3 %
Kupující

Kupujícímu je účtováno poštovné za odeslanou objednávku (cenný balík) dle platných sazeb České pošty a balné ve výši běžných nákladů.

Kupující má dále volitelně možnost objednat si laboratorní testování zboží. V nabídce BDK jsou dvě úrovně testů ryzosti, měření vodivosti a ultrazvuk. Služba je zpoplatněna dle následující tabulky:

Elektrická vodivost cena v CZK
První vzorek 89,-
Další vzorky souboru 39,-

Ultrazvuk cena v CZK
První vzorek 489,-
Další vzorky souboru 289,-